Strefa komfortu w pracy, a księgowość online
360 Księgowość

Strefa komfortu w pracy, a księgowość online

Otaczający nas świat zmienia się z dnia na dzień.

Standardy pracy w wielu branżach wciąż ulegają poprawie — ma być szybko, dokładnie i z satysfakcją. Podobnie jest w księgowości.

Wielu pracowników biur rachunkowych obawia się jednak korzystania z nowoczesnych udogodnień.

Tymczasem prowadzenie księgowości online to ogromne wsparcie w codziennej pracy. Sprawdź, dlaczego warto stać się przez chwilę agentem zmiany i zacząć korzystać z nowoczesnych rozwiązań kierowanych do pracowników biur rachunkowych.

Boisz się wyjść poza utarte schematy? Wolisz pracować dłużej, ale według przestarzałych wskazówek? Zaryzykuj i wyjdź ze strefy komfortu w pracy — postaw na księgowość online.

Strefa komfortu w biurze rachunkowym — na czym ona polega?

Zmieniające się bezustannie standardy zmuszają księgowych do pogłębiania nie tylko wiedzy, ale też wdrażania zupełnie nowych rozwiązań. Są na rynku księgowi, którzy ufają tylko sobie. Tymczasem wykonywanie np. wszystkich obliczeń ręcznie jest monotonne i czasochłonne.

Niestety, w stworzonej przez siebie strefie komfortu większość pracowników w tej branży czuje się bezpiecznie i nie ma ochoty wychodzić poza utarte schematy, pomimo wad, które wyraźnie dostrzegają każdego dnia.

Pojęcie strefa komfortu pojawia się w psychologii i określa umowną, niewidzialną strefę bezpieczeństwa. Przekraczanie granic w tej strefie sprawia, że w głowie człowieka pojawia się strach i stres oraz ogromny dyskomfort. Takie uczucia niestety nie są sprzyjające.

Sprawiają, że wdrażanie nowych rozwiązań, schematów, które mogłyby w znacznym stopniu ułatwić pracę zawodową, staje się niewidocznym wrogiem. Jak znaleźć odpowiednie rozwiązanie?

Kiedy przywiązanie do strefy komfortu staje się uciążliwe?

Walka z własnym poczuciem bezpieczeństwa to złe rozwiązanie. Zamiast tego warto powoli otworzyć się na zmiany i wdrażać je maleńkimi kroczkami w codziennej pracy w biurze rachunkowym.

Podczas nabywania pierwszych doświadczeń z nowoczesnymi i wielofunkcyjnymi programami, można szybko dostrzec, jakie wiele zalet one mają i co dzięki nim można zyskać.

Faktem jest, że również klienci wręcz oczekują od współczesnych biur rachunkowych, że część działań będzie wykonywana zdalnie w formie wirtualnej, by każda ze stron mogła swobodnie korzystać z bazy danych, faktur lub czerpać niezbędną wiedzę ze statystyk i schematów. Spełnienie tych oczekiwań sprawia, że współpraca dla dwóch stron jest satysfakcjonująca.

Przywiązanie do strefy komfortu w księgowości w ostateczności może nawet doprowadzić do tego, że klienci będą rezygnowali ze współpracy, jeśli firma nie będzie gotowa stanąć na wysokości zadania i otworzyć się na nowe rozwiązania.

Księgowość online — czym jest i co warto o niej wiedzieć?

Księgowość online to przede wszystkim programy do prowadzenia pełnej księgowości online, które wspierają działania biur rachunkowym na każdym etapie ich pracy. Dzięki nim pilnowanie niezbędnych terminów odbywa się bez dodatkowego stresu, większość zestawień przygotowywana jest w sposób automatyczny na podstawie tworzonych baz danych, a statystyki i prognozy biznesowe są zawsze na wyciągnięcie ręki.

Programy do księgowości online to niezawodni, wirtualni pomocnicy, którzy są zawsze dostępni i zawsze gotowi do współpracy. Jeśli można odciążyć swój wzrok oraz zmniejszyć liczbę sprawunków, o których trzeba pamiętać każdego dnia, to dlaczego by nie skorzystać z takiej pomocy?

Na współczesnym rynku istnieje wiele programów, których zadaniem jest wspieranie i zautomatyzowanie pracy biur rachunkowych.

Wdrażanie nowych rozwiązań dostępnych w formie elektronicznej lub wirtualnej, jest o tyle ważne, że niebawem każdy księgowy będzie miał obowiązek zintegrowania swoich działań z Krajowym Systemem e-Faktur. Ta rządowa platforma służy do wystawiania i otrzymywania dokumentów w formie elektronicznej. W praktyce oznacza to, że każde biuro będzie musiało przygotować się do kolejnego — wirtualnego poziomu w swojej pracy.

Bez względu na przyzwyczajenia, umiejętności oraz strefę komfortu, trzeba będzie się przełamać, by działać zgodnie z obowiązującym prawem. A od wdrożenia KSeFu już tylko mały krok dzieli Cię od wirtualnych pomocników w postaci programów do rachunkowości online.

Dlaczego warto korzystać z programów do księgowości online?

Zanim korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur stanie się obowiązkiem każdego księgowego, warto już dziś pokonać swój strach i opuścić wypracowaną strefę komfortu.

Teraz możesz to zrobić bez pośpiechu i bez żadnych konsekwencji. Gdy już nabierzesz zaufania do wirtualnych systemów dla księgowych, w niedalekiej przyszłości łatwiej Ci będzie przełamywać pierwsze lody z obowiązkowym wówczas systemem KSeF.

Oczywiście, ważne jest, by wybrany program był rzetelny, ponieważ decydując się na przypadkowe rozwiązania, można łatwo się zniechęcić. Pochodzenie programu, jego funkcje oraz rekomendacje innych użytkowników są w tym przypadku kluczowe.

Z pewnością warto podjąć decyzję świadomie i z pełną odpowiedzialnością. Zarówno w przypadku małych, jak i większych firm warto zwrócić uwagę na program 360 Księgowośćnowoczesne rozwiązania, wsparcie techniczne i intuicyjna obsługa klientów to tylko kilka z ważnych zalet tego systemu.

Oto niektóre powody, dla których warto już dziś wyjść ze strefy bezpieczeństwa w czasie pracy i otworzyć się na współpracę  z profesjonalnym programem online dla księgowych:

  • łatwe fakturowanie,
  • łatwe i szybkie tworzenie i wysyłanie plików JPK i deklaracji VAT
  • wygodne tworzenie sprawozdań finansowych
  • szybkie generowanie potrzebnych raportów
  • przechowywanie danych w sposób wirtualnych sprawia, że są zawsze pod ręką,
  • możliwość szybkiego odnalezienia potrzebnych dokumentów
  • zgodność z obowiązującym prawem i na bieżąco wdrażanie nowych przepisów oraz zmian podatkowych,
  • wysoka niezawodność,
  • krótszy czas pracy,
  • większa wydajność pracowników,

Podsumowanie: postaw na nowoczesne rozwiązania w księgowości online — zaufaj ekspertom i technologii!

Nowoczesne systemy dla biur rachunkowych, takie jak 360 Księgowość to ukłon w stronę trudnej i wymagającej pracy księgowych. Korzystając ze wszystkich funkcji z łatwością, można współpracować z firmami, które wybrały książkę przychodów i rozchodów, ryczałt lub pełną księgowość.

Ale nie tylko, ponieważ ten program spełni oczekiwania również innych form działalności gospodarczych w Polsce. Postaw na niezależność, wysoką dostępność dokumentów i pracuj z dowolnego miejsca na świecie. Z nowoczesnym systemem dla księgowych nic Cię nie ogranicza, a pilnowanie terminów nawet w przypadku obsługiwania wielu firm, jest łatwe i przyjemne.

 


Usprawnij swoją pracę,
dołącz do nas!

do 6 miesięcy od daty utworzenia konta możesz wprowadzić 100 faktur sprzedaży, 100 faktur zakupu oraz 100 Poleceń Księgowania w bezpłatnej wersji programu.

Po osiągnięciu limitu ilości dokumentów lub upływie limitu czasu dla wersji darmowej podejmiesz decyzję o zakupie pierwszej licencji.