Program do faktur - co powinien zawierać
360 Księgowość

Program do faktur – co powinien zawierać

Możliwość wystawiania faktur to bezsprzecznie podstawowy element niezbędny do pracy w każdej firmie.

Nie zależnie od tego, czy nasza firma jest mała i pracuje na KPIR, czy też jest spółka z pełną księgowością, aby sprzedawać towary czy usługi musi wystawiać faktury.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, od prostych programów do fakturowania, po rozbudowane systemy księgowości online jak 360 Księgowość.

Wybierając program warto zastanowić się nad tym, czego będziemy potrzebować. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju naszej działalności, ilości klientów, czy choćby powtarzalności świadczonych usług. W takiej sytuacji przydatne będą faktury cykliczne.

Program księgowy 360 Księgowość to wiele przydatnych funkcjonalności, które ułatwiają fakturowanie.

W programie można wystawiać faktury w walutach obcych

Kurs automatycznie zostanie podstawiony z NBP na dzień poprzedzający, ale można go również dostosować ręcznie.

Po zapisaniu dokumentu system automatycznie na potrzeby sprawozdawczości przeliczy wartość faktury na złotówki.

 

Możliwe jest użycie własnego szablonu faktur oraz logotypów

Szablony można ustawić w menu „ustawienia”, następnie „ustawienia ogólne” , wybieramy „faktury” a następnie zakładkę „wygląd faktury”.

Logo firmy możemy dodać w każdym wybranym pakiecie, natomiast własny szablon można ustawić w pakietach Free oraz Pro.

Sprawdzanie kontrahentów czy są czynnymi płatnikami VAT 

Kolejną istotną kwestią jest możliwość sprawdzenia kontrahentów. Po dodaniu dostawcy klikamy w Status podatnika VAT – Biała lista.

Należy jednak pamiętać, aby wcześniej uzupełnić rachunek bankowy w karcie dostawcy > w przeciwnym razie pojawi się komunikat o konieczności takiego uzupełnienia.

Wysyłka maili windykacyjnych

Aby skorzystać z tej funkcji należy w menu wybrać „sprzedaż” a następnie „potwierdzenia sald i powiadomienia o zadłużeniu”. Należy pamiętać, aby wcześniej dodać adresy e-mail w kartach kontrahentów.

Możliwość wystawiania faktur cyklicznych

W oprogramowaniu 360 Księgowość istnieje także możliwość tworzenia cyklicznych faktur. Funkcja znajduje się w menu „sprzedaż” – „faktury cykliczne.

Możliwość wystawiania faktur zaliczkowych

I nie tylko, bo wystawiać można także pro formy. Te dwie opcje dostępne są w pakietach pro.

Program 360 Księgowość to także poczucie bezpieczeństwa, gdyż program jest aktualizowany na bieżąco zgodnie z wymogami prawa, a aktualizacje te są bezpłatne.

W programie można szybko wyszukać i dodać kontrahentów z bazy GUS, na przykład po numerze NIP. 

A samo wystawienie faktur jest proste i intuicyjne. A nawet jeśli potrzebna jest pomoc, to dział wsparcia technicznego dostępny jest bezpłatnie bez względu na rodzaj zakupionego pakietu.

Dodatkowym atutem jest możliwość założenia darmowego konta i fakturowanie do 6 miesięcy lub do osiągnięcia limitu 100 faktur.

 


Usprawnij swoją pracę,
dołącz do nas!

do 6 miesięcy od daty utworzenia konta możesz wprowadzić 100 faktur sprzedaży, 100 faktur zakupu oraz 100 Poleceń Księgowania w bezpłatnej wersji programu.

Po osiągnięciu limitu ilości dokumentów lub upływie limitu czasu dla wersji darmowej podejmiesz decyzję o zakupie pierwszej licencji.