Praca zdalna z wykorzystaniem aplikacji 360 Księgowość
Karolina Szopa

Praca zdalna z wykorzystaniem aplikacji 360 Księgowość

Pandemia COVID-19 zmieniła naszą rzeczywistość, wszelkie aktywności przeniosły się do domowego zacisza, w tym także sfera zawodowa. W miarę możliwości staramy się pracować zdalnie, by jak najbardziej ograniczyć kontakty. Biura opustoszały, a przedsiębiorcy i pracownicy zostali postawieni przed nowym wyzwaniem wykonywania obowiązków zawodowych w domu. Przedstawiamy zalety pracy zdalnej w księgowości z wykorzystaniem aplikacji 360 Księgowość! Program 360 Księgowość z pewnością ułatwi księgowym codzienną pracę, szczególnie teraz gdy spotkania z klientami i dostęp do dokumentów w tradycyjnej, papierowej formie ze względów bezpieczeństwa są mocno ograniczone.

Czy zdalna praca księgowego jest możliwa?

W celu zminimalizowania zagrożenia związanego z pandemią COVID-19 wiele osób przeniosło pracę do domu. Niezależnie od formy zatrudniania, aktualnie zdalnie pracują zarówno Ci zatrudnieni na etacie, w ramach umowy zlecenie, o dzieło, jak i sami właściciele firm. Ogranicza nas jedynie specyfika pracy, nie wszystkie grupy zawodowe mogą pozwolić sobie na pracę zdalną. Wbrew przekonaniu wielu osób – księgowość do nich nie należy. Nie ma przeciwwskazań, aby księgowi pracowali z domu, potrzeba jedynie odpowiednich narzędzi i dobrej współpracy między samymi księgowymi, a właścicielami przedsiębiorstw. Wykorzystując nowoczesne narzędzia i zmieniając przyzwyczajenia praca zdalna może okazać się nie tylko dobrym rozwiązaniem w dobie pandemii, ale także wtedy gdy minie kryzys i bez narażania zdrowia będzie można wrócić do biur. Przełamując tradycyjne schematy myślenia część księgowych z pewnością na stałe przeniesie pracę z biura do domu.

Księgowość online to szansa na pozyskanie nowych klientów. Z powodu kryzysu wiele firm może zostać zlikwidowanych, księgowi muszą liczyć się z utratą części dotychczasowych klientów. Przy poszukiwaniu nowych firm do obsługi zdalnej nie ogranicza nas miejsce zamieszkania ani miejsce prowadzenia biznesu potencjalnych klientów. Księgowość online może być bez przeszkód prowadzona dla przedsiębiorstw posiadających swoje siedziby na drugim końcu Polski, elektroniczna wysyłka dokumentów i kontakt z wykorzystaniem telefonu i poczty elektronicznej jest wystarczający do sprawnego i rzetelnego prowadzenia księgowości, o czym możemy się teraz przekonać, będąc poniekąd zmuszonym do testowania pracy zdalnej w księgowości.

Nowoczesne technologie ułatwiające księgowym pracę zdalną

Praca zdalna w księgowości jest nie tylko możliwa, a często nawet łatwiejsza w porównaniu do pracy z dokumentami księgowymi w formie papierowej. Wystarczą odpowiednie narzędzia. Praca w biurze rachunkowym, do którego stale przychodzą klienci, pozostawiają dokumenty i umawiają się na osobiste rozmowy w celu omówienia aktualnej sytuacji w firmie i dostępnych rozwiązań mających pomóc przetrwać kryzys stanowi zagrożenie dla zdrowia księgowych i ich rodzin. W związku z tym wiele księgowych pracuje zdalnie, co niestety wiąże się z wieloma problemami technicznymi, utrudnionym dostępem do dokumentów czy kontaktem z klientami.

Biura rachunkowe zazwyczaj stosują tradycyjne narzędzia, dokumenty przekazywane są w formie papierowej, a sami przedsiębiorcy są przyzwyczajeni do spotkań ze swoimi księgowymi w biurze. Wszystko to zmieniło się nagle, a właściciele biur rachunkowych i sami pracownicy zostali postawieni przed nowym wyzwaniem pracy zdalnej, szybką adaptacją nowych rozwiązań, narzędzi i samodzielnego rozwiązywania wszelkich problemów zarówno księgowych jak i typowo technicznych, wypracowywania różnego rodzaju kompromisów. Nikt nie był przygotowany na natychmiastową zmianę zawodowych przyzwyczajeń. Aby ułatwić sobie pracę zdalną w księgowości, warto wykorzystać narzędzia dostępne na rynku, wiele z nich usprawni codziennie czynności, da gotowe rozwiązania, pozwoli zaoszczędzić czas, a nawet pieniądze. Aktualna sytuacja w Polsce i na świecie to dobry moment na testowanie nowoczesnych programów. Księgowi przyzwyczajeni do tradycyjnych narzędzi wykorzystywanych na co dzień w pracy w biurze rachunkowym, często nie mają świadomości jak szeroko wykorzystywana jest już technika w księgowości. Jednym z programów zapewniających księgowym pracę zdalną jest aplikacja 360 Księgowość działająca w chmurze.

Księgowość w chmurze w programie 360 Księgowość

Program 360 Księgowość dedykowany jest zarówno dla księgowych, jak i samych przedsiębiorców. Jest to prosta i intuicyjna aplikacja księgowa online, z pewnością każdy bez trudu poradzi sobie z obsługą. Dodatkowo w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości użytkownicy programu mogą uzyskać darmową pomoc techniczną przez telefon, e-mail lub czat. Zaletą księgowości w chmurze jest to, że można pracować z każdego miejsca i na różnych urządzeniach, wystarczy dostęp do internetu. Raz wprowadzone dane są udostępnione do wglądu w każdym momencie.

360 Księgowość to program przystosowany zarówno do prowadzenia Ksiąg Handlowych jak i Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. Zakładanie bazy dla nowej firmy zajmuje tylko chwilę i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Na podstawie wprowadzonych danych, program automatycznie konfiguruje bazę i udostępnia opcje potrzebne do księgowania. Księgowi mają możliwość prowadzenia rachunkowości dla wielu firm w jednym programie, a wszelkie dane przechowywane są w chmurze, z gwarancją bezpieczeństwa. Program 360 Księgowość to aplikacja zgodna z wymogami urzędowymi, nad jej aktualnością czuwa szereg ekspertów księgowych.

Na podstawie wprowadzonych faktur przychodowych i kosztowych generowane są różnego rodzaju ewidencje, sprawozdania, deklaracje, pliki JPK itd., a więc wszystko co potrzebne do rozliczenia. Przy prowadzeniu pełnej księgowości, program 360 Księgowość można dostosować do specyfiki przedsiębiorstwa, niestandardowych wymagań dotyczących rachunkowości czy wzorców transakcji. Narzędzie jest elastyczne, dlatego bez przeszkód można zaadaptować je do indywidualnych potrzeb, aby w konsekwencji uzyskać kompleksowy program księgowy.

Program 360 księgowość to duże ułatwienie dla księgowych pracujących zdanie. Szczególnie teraz gdy większość z nas pracuje z domu, warto przetestować nowe rozwiązania, a później podjąć decyzję czy lepszy dla nas jest powrót do tradycyjnych narzędzi czy wolimy korzystać z dostępnych technologii usprawniających codzienną pracę księgowego. Księgowość online jest nie tylko łatwiejsza, ale także tańsza w porównaniu do tradycyjnej formy tego zawodu. Konkurencyjne ceny aplikacji działających w chmurze, a jednocześnie dostęp do nowoczesnych rozwiązań to gwarancja zadowolenia księgowych i przedsiębiorców.

 

Masz sugestię lub pomysł, co można zmienić lub ulepszyć, napisz do Nas, wszelkie pomysły są mile widziane!

 

O wszystkich funkcjach naszego programu dowiesz się z naszych podręczników, znajdziesz je pod tym adresem.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji o programie 360 Księgowość, skontaktuj się z nami:


Usprawnij swoją pracę,
dołącz do nas!

do 6 miesięcy od daty utworzenia konta możesz wprowadzić 100 faktur sprzedaży, 100 faktur zakupu oraz 100 Poleceń Księgowania w bezpłatnej wersji programu.

Po osiągnięciu limitu ilości dokumentów lub upływie limitu czasu dla wersji darmowej podejmiesz decyzję o zakupie pierwszej licencji.