Nowa aktualizacja- VAT UE i integracja z bazą VIES w 360 Księgowość
360 Księgowość

Aktualizacja z dnia 07.10.2021 – VAT UE i integracja z bazą VIES w 360 Księgowość

W związku z wymogiem prawnym dotyczącym tych przedsiębiorców, którzy dokonują transakcji z zagranicznymi podmiotami, będącymi w granicach państw unii europejskiej dodaliśmy możliwość tworzenia i wysyłania deklaracji VAT UE.

 

Podatnicy zarejestrowani do VAT UE muszą składać informacje podsumowujące za każdy miesiąc, w którym operacje takie miały miejsce.

Przygotowaliśmy odpowiednią funkcjonalność w menu:

  1. Dla pełnej księgowości: Finanse > Deklaracja VAT/Plik JPK
  2. Dla KPIR: Ewidencje > Deklaracja VAT/Plik JPK

Informacja podsumowująca musi być tożsama z danymi zawartymi w pliku JPK V7. Jeśli deklaracja VAT, na podstawie której, tworzony jest plik JPK jest poprawna, to na tej podstawie tworzy się również deklaracja VAT UE.

 

Jednocześnie wraz z deklaracją VAT UE udostępniliśmy integrację z europejską bazą VIES, dzięki której możecie sczytać i zweryfikować dane kontrahenta unijnego.

 

 

O wszystkich funkcjach naszego programu dowiesz się z naszych podręczników, znajdziesz je pod tym adresem.

Dodatkowe krótkie instrukcje znajdziesz na naszym czacie Intercom.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z nami:


Usprawnij swoją pracę,
dołącz do nas!

do 6 miesięcy od daty utworzenia konta możesz wprowadzić 100 faktur sprzedaży, 100 faktur zakupu oraz 100 Poleceń Księgowania w bezpłatnej wersji programu.

Po osiągnięciu limitu ilości dokumentów lub upływie limitu czasu dla wersji darmowej podejmiesz decyzję o zakupie pierwszej licencji.