Ułatwienia w pracy dla księgowych - zobacz nowy film
360 Księgowość

Ułatwienia w pracy dla księgowych

Prowadzenie księgowości, zwłaszcza dla wielu firm to duże wyzwanie.

Biura rachunkowe obsługujące różne rodzaje działalności muszą mieć na uwadze zwłaszcza w ostatnim czasie zmiany w prawie czy liczne pytania od swoich klientów, dla których muszą znajdować czas. Terminy, zmieniające się przepisy i zwiększający się zakres pracy skłania do poszukiwania korzystnych rozwiązań.

Warto zacząć od zmiany na księgowość online, która upraszcza i przyspiesza pracę. Nowoczesne narzędzia nie tylko ułatwiają samo księgowanie, ale także usprawniają kontakt z klientem.

Jakie funkcjonalności pomagają w pracy księgowym?

Jedną z ważnych funkcji jest łatwe wysyłanie plików JPK do urzędu skarbowego za pomocą podpisu elektronicznego. Dla osób fizycznych jest także możliwość podpisywania za pomocą kwoty przychodu, czyli danych autoryzujących.

Możliwość dodawania użytkownika z pełnymi prawami – jak to pomaga biurom rachunkowym?

W biurze zwykle pracuje wiele osób, zwłaszcza w tych, które obsługują dużą liczbę klientów.

360 Księgowość daje możliwość wykupienia użytkownika z pełnymi prawami, możemy wtedy dodać daną osobę do wybranej firmy. Mając pełne prawa taki użytkownik pracownik może obsłużyć firmę pod kątem księgowym w imieniu podatnika.

To rozwiązania może być także zastosowane, gdy klient biura rachunkowego chce mieć pełny dostęp do programu, ale istnieje możliwość np. nadania prawa wglądu do danych zapisów, a np. do wystawiania faktur może mieć już pełne prawa.

Możliwość edycji nadawania praw jest dość duża. Przy takim rozwiązaniu kontakt z klientem jest znacznie łatwiejszy.

Faktury cykliczne

Kolejna możliwość to wysyłanie faktur cyklicznych, jest to wygodne rozwiązanie przy dużej ilości klientów. Można ustawić tzw. Kontrakty, czyli dodajemy taką fakturę, na podstawie, której co miesiąc będziemy wystawiać fakturę za pomocą jednego guzika. Możemy ustawić czy faktura będzie w cyklu miesięcznym tygodniowym, czy kwartalnym, na jaki dzień miesiąca, na jakie usługi, o jakiej wartości.

Faktury nie wystawiają się samodzielnie, należy w danym momencie otworzyć funkcje faktur cyklicznych, kliknąć „wystaw fakturę” i możemy dzięki temu wystawić większą ilość faktur i wysłać masowo faktury do klientów.

Runda zatwierdzająca

Kolejną przydatną funkcjonalnością w oprogramowaniu księgowym online 360 Księgowość jest rudna zatwierdzająca.

Pomocne rozwiązanie w przypadku faktur zakupu przesyłanych przez podatnika, po przesłaniu dokumentów runda zatwierdzająca zapobiega choćby wprowadzeniu podwójnie faktur, istnieje możliwość akceptowania dokumentu po jego weryfikacji, czyli nie ma możliwości, żeby dokument został zaksięgowany bez akceptacji osoby, która prowadzi księgowość.

Dodatkowy użytkownik

Dodatkowa funkcja, która może znacznie ułatwić pracę podczas kontroli skarbowej to funkcja dodatkowego użytkownika z pełnymi prawami, z ograniczonym dostępem, wtedy osoba kontrolująca podaje adres email, na którym tworzony jest taki użytkownik. Kontrolujący może przejrzeć niezbędne dokumenty, zestawienia bezpośrednio na bazie danych podatnika.

Bezpłatne aktualizacje programu

Oprogramowanie jest cały czas aktualizowane bezpłatnie, użytkownicy zatem korzystają z aktualnej wersji systemu bez martwienia się o dodatkowe opłaty.

Bezpłatna pomoc techniczna

360 Księgowość oferuje bezpłatną pomoc techniczną w zakresie obsługi programu dla wszystkich użytkowników, bez względu na to czy ktoś korzysta z darmowego okresu próbnego czy ma już wykupioną licencję.

Zapraszamy do oglądania filmu.

 

 


Usprawnij swoją pracę,
dołącz do nas!

do 6 miesięcy od daty utworzenia konta możesz wprowadzić 100 faktur sprzedaży, 100 faktur zakupu oraz 100 Poleceń Księgowania w bezpłatnej wersji programu.

Po osiągnięciu limitu ilości dokumentów lub upływie limitu czasu dla wersji darmowej podejmiesz decyzję o zakupie pierwszej licencji.