Jednolite Pliki Kontrolne

Generuj Jednolite Pliki Kontrolne wymagane przez Ministerstwo Finansów, które mogą być przesyłane jedynie drogą elektroniczną. Z 360 Księgowość to o wiele prostsze, niż Ci się wydaje!

JPK VAT

Przygotowanie JPK VAT

Jednolity Plik Kontrolny VAT generowany w 360 Księgowość jest zgodny z wymogami Ministerstwa Finansów. Jest stworzony na podstawie niezbędnych informacji zwartych w deklaracji VAT oraz rejestrach VAT. Taka zgodność jest podstawą poprawności JPK VAT.

  • JPK VAT możesz wygenerować już dziś i to za darmo w ramach pakietu bezpłatnego!
  • 360 Księgowość to program aktualizowany na bieżąco i zgodny z wymogami urzędowymi!
  • Darmowe wsparcie techniczne będzie do Twojej dyspozycji na każdym kroku!

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy zobowiązani są wysyłać JPK VAT do Ministerstwa Finansów od 1 stycznia 2018 roku. Pozostałe struktury wymagane będą od 1 lipca 2018 roku.

Wszystkie struktury JPK wymagane przy prowadzeniu Pełnej Księgowości oraz Księgi Przychodów i Rozchodów są już możliwe do wygenerowania w 360 Księgowość. Do wysłania plików JPK VAT potrzebny jest w naszym programie tylko podpis elektroniczny. Instrukcja tworzenia i wysyłania plików JPK znajduje się w dziale POMOC.

Program przyjazny dla początkujących

Księgowość nie jest aż tak skomplikowana, jak Ci się wydaje. Program 360 Księgowość ma wszystko to, czego Ci trzeba – obywa się bez zbędnych dodatków. Przygotowanie JPK VAT zajmie Ci mniej niż zaparzenie kawy!

Zakładanie nowej firmy w programie zajmuje kilka sekund i nie wymaga wiedzy z dziedziny rachunkowości. Prowadzisz pełną księgowość? A może księgę przychodów i rozchodów? W 360 Księgowość możesz wybrać jeden z wielu różnych wariantów odpowiadający Twojej działalności, a cała reszta zostanie odpowiednio skonfigurowana automatycznie. Również JPK VAT będzie stworzony odpowiednio do rodzaju prowadzonej przez Ciebie księgowości.

Prostota i przejrzystość to podstawa w 360 Księgowość. Automatyzacja oparta na wprowadzaniu dokumentów sprzedaży i zakupu ułatwi twoją codzienną pracę.

Automatyzacja

360 Księgowość zautomatyzuje wszystkie żmudne i rutynowe zadania, na które co miesiąc niepotrzebnie tracisz czas.

Podczas dodawania lub edytowania wpisów do księgi głównej automatycznie wprowadzane są zapisy na kontach po „winien” i „ma”. Transakcje księgowe oparte są na wprowadzonych dokumentach oraz płatnościach i generowane są automatycznie. Nie musisz ich dodatkowo weryfikować – są zawsze poprawne. Jeśli Twoje wymagania dotyczące rachunkowości są niestandardowe, wzorce transakcji, a także plan kont możesz dostosować wedle swoich potrzeb. Również Księga Przychodów i Rozchodów tworzy się automatycznie.