Porzuciła mnie księgowa – kolejny film na kanale Youtube
360 Księgowość

Porzuciła mnie księgowa – kolejny film na kanale Youtube

Nasz kanał powoli się rozrasta, a to także dzięki Wam i pytaniom, które zadajecie naszemu działowi wsparcia.

Staramy się poruszać ważne kwestie, począwszy od tych podstawowych do bardziej zaawansowanych.

W kolejnym filmie możecie posłuchać rozmowy na temat sytuacji, która może przydarzyć się każdemu, czyli rezygnacji z prowadzenia księgowości przez księgowych.

Zakończenie współpracy z księgową lub biurem rachunkowym

Może się zdarzyć taka sytuacja, kiedy kończymy współpracę z osobą lub biurem, które prowadziło naszą księgowość. W takich sytuacjach warto, aby użytkownikiem głównym konta była osoba, która ma największą decyzyjność w firmie, na przykład właściciel.

Wtedy użytkownik główny może usunąć email, z którego korzystała osoba, która do tej pory zajmowała się księgowaniem i dodać nowy adres email, nowego użytkownika i nadać odpowiednie prawa.

Jest to szczególnie ważne, gdy mamy znajdziemy w nagłej, nieprzewidzianej sytuacji (np. śmierci osoby, która prowadziła księgowość). Warto zatem pomyśleć o tym, by dostęp do konta miała także osoba zaufana w firmie, to może być adres email ogólny, np. biuro@…, wtedy firma jest w stanie odzyskać hasło.

Dane, wprowadzane do systemu należą do użytkownika, zatem 360 Księgowość nie może zmienić takiego użytkownika, choćby w sytuacji, gdy ktoś zadzwoni do 360 Księgowość twierdząc na przykład, że jest nowym właścicielem firmy i chciałby odzyskać konto.

W takich sytuacjach, aby uzyskać dostęp do bazy danych to jest nakaz prokuratora czy wyrok sądowy.

Jeśli natomiast mamy sytuację, że dane konto jest nowe, ale działalność była już wcześniej prowadzona, to dane mogą być wprowadzone bilansem otwarcia w przypadku pełnej księgowości, czy wartościami początkowymi w przypadku KPIR. Można uzupełnić dane w trakcie roku i kontynuować pracę.

Pamiętaj! Podejmij decyzję na samym początku tworzenia konta, komu dostęp będzie przyznany.

Zapraszamy do oglądania.

 

 

 


Usprawnij swoją pracę,
dołącz do nas!

do 6 miesięcy od daty utworzenia konta możesz wprowadzić 100 faktur sprzedaży, 100 faktur zakupu oraz 100 Poleceń Księgowania w bezpłatnej wersji programu.

Po osiągnięciu limitu ilości dokumentów lub upływie limitu czasu dla wersji darmowej podejmiesz decyzję o zakupie pierwszej licencji.