Metoda kasowa - zobacz nowy film na naszym kanale YT
360 Księgowość

Metoda kasowa

W naszej serii rozmów o księgowości tym razem poruszamy temat metody kasowej.

Z nowego filmu dowiecie się czym jest metoda kasowa, z czym jej nie pomylić oraz gdzie możną ją zastosować w naszym systemie 360 Księgowość.

Czym jest metoda kasowa?

To możliwość zastosowania rozliczenia podatkowego w momencie otrzymania pieniędzy za fakturę. Możemy to rozwiązanie zastosować w podatku PIT, podatku CIT, czyli rozliczeniu podatkowym.

W naszym programie możemy to zastosować w momencie tworzenia deklaracji VAT. Podatnik może wybrać metodę kasową, może rozliczać się według tej metody w trakcie roku podatkowego, ale nie może zrezygnować z tej metody przed upływem 12 miesięcy od wyboru tej metody.

Opcję tę w programie 360 Księgowość można znaleźć w menu Ustawienia – Dane firmy – Firma, karcie znajduje się mały checkbox z napisem Metoda kasowa – Deklaracja VAT.

Aby przetestować to i inne rozwiązania wystarczy założyć konto i korzystać z darmowego księgowania do 6 miesięcy.

Decydując się na metodę kasową powinniśmy o jej wyborze pomyśleć na samym początku działalności.

Pamiętaj! Metoda kasowa nie jest równoznaczna z używaniem kasy fiskalnej.

Zapraszamy do oglądania filmu.

 

 

 


Usprawnij swoją pracę,
dołącz do nas!

do 6 miesięcy od daty utworzenia konta możesz wprowadzić 100 faktur sprzedaży, 100 faktur zakupu oraz 100 Poleceń Księgowania w bezpłatnej wersji programu.

Po osiągnięciu limitu ilości dokumentów lub upływie limitu czasu dla wersji darmowej podejmiesz decyzję o zakupie pierwszej licencji.