Biuro rachunkowe Zysk - wywiad z naszym partnerem
360 Księgowość

Biuro rachunkowe Zysk – nasi partnerzy

W naszym dziale Partnerzy znajdziecie biura rachunkowe, które mogą udzielić Wam wsparcia księgowego.

To doświadczeni specjaliści, którzy pracują na oprogramowaniu 360 Księgowość.

Aby jeszcze bardziej ułatwić Wam wybór właściwego miejsca, przybliżamy sylwetki biur oraz osób, które w nich pracują.

Dziś przedstawiamy Wam pierwszy wywiad z Biurem Rachunkowym ZYSK i Panią Renatą Barańską.

360 Księgowość: Zawód księgowego to odpowiedzialna praca, wymagająca nieustannego uczenia się, jak zaczynała Pani swoją drogę w księgowości? Co zdecydowało, że podjęła Pani decyzję – to jest zawód dla mnie?

Pani Renata: Decyzja? Nie, tego nie można nazwać decyzją. Całe życie składało się na to, że jestem, gdzie jestem. Zrządzenie losu. I gdyby ktoś mnie dzisiaj zapytał, czy chciałabym zmienić zawód, powiedziałabym, że nie. Zostaję przy księgowości. Daje to możliwość poznawania wspaniałych ludzi, można obserwować jak firmy się rozrastają. Owszem jest dużo problemów, tym bardziej teraz, ale każdy z nich jest rozwiązywalny. Na pewno nie można narzekać na nudę 🙂

360 Księgowość: Jak Pani ocenia codzienną pracę? Niektórym osobom praca księgowego kojarzy się z rutyną, ale przecież tak nie jest.

Pani Renata: Codzienność jest podzielona na dwa etaty w miesiącu. Pierwszy jest do 15-ego, czyli głowa pracuje razy dwa a druga połowa miesiąca pozwala na chwilę wytchnienia. Rutyna to najbardziej oddalone słowo od księgowości, nie ma z nią nic wspólnego. Ale to może stwierdzić tylko osoba, która pracuje w księgowości.

360 Księgowość: Prowadzi Pani własne biuro rachunkowe. Z jakimi wyzwaniami wiąże się ta dodatkowa odpowiedzialność?

Pani Renata: Każdy nowy podmiot to nowe wyzwania. Każda firma jest inna. Mówię zawsze tak: mam mnóstwo problemów – ale nie swoich. Każdy klient ma swoje problemy, które przekazuje do mnie. Jestem jak ksiądz w ambonie słuchający problemów zarówno związanych z działalnością a także prywatnych po kilku miesiącach współpracy. I odpowiedzialność jest podwójna: muszę dbać o finanse klientów jak też ich pocieszać…czasami to pomaga.

360 Księgowość: Jaki jest zakres oferty obsługiwany przez biuro? W czym biuro Rachunkowe Zysk może w szczególności pomóc osobom, które szukają wsparcia księgowego?

Pani Renata: Biuro obsługuje każdy rodzaj działalności wraz z usługami dodatkowymi: płace, kadry, rozliczenia roczne, sprawozdania finansowe, pomoc w podejmowaniu decyzji oraz prawie rodzinna atmosfera.

360 Księgowość: Co doradziłaby Pani firmom, które poszukują biura rachunkowego dla swojej działalności? O co powinny zapytać, na co zwrócić uwagę i co ustalić przed podjęciem takiej współpracy?

Pani Renata: Na początku należy ustalić jaka forma opodatkowania będzie najbardziej korzystna. Kolejny krok na oczywiście niezbędne umowy, deklaracje oraz pełnomocnictwa. Ważna jest też cena. Należy wypośrodkować ją tak aby wilk był syty i owca cała.

360 Księgowość: Chyba wszyscy znamy ten magiczny 20-sty i dostarczenie w odpowiednim terminie wszystkich niezbędnych dokumentów księgowym, jakie inne działania doradziłaby Pani klientom biura, by usprawnić kontakt i pracę po obu stronach?

Pani Renata: W dzisiejszej dobie dokumenty można przesyłać w każdy możliwy sposób co jest zapewne ułatwieniem dla klientów. Ważne dla współpracy jest zachowanie terminów i stosowanie się do informacji wysyłanych przez biuro. Ale przede wszystkim musi być kontakt, odbieranie telefonów i odpowiadanie na maile. To oszczędzi niepotrzebnej podwójnej pracy dla biura i kosztów dla klienta.

360 Księgowość: Jakie największe wyzwania spotkały Panią w biurze rachunkowym? Czy to wymagający klient, czy może ostatnie zmiany w prawie?

Pani Renata: Nowy ład……..to jakaś nierozszyfrowana enigma. Wyzwanie samo w sobie. Pół żartem pół serio 🙂

360 Księgowość: A w jaki sposób najczęściej wyszukuje Pani informacji o zmianach w prawie, czy są to szkolenia, czy może portale, blogi poświęcone tematyce księgowości, a może ma Pani swoje sprawdzone sposoby, którymi chętnie się podzieli z czytelnikami?

Pani Renata: Nie prowadzimy szkoleń. Każdy klient otrzymuje indywidualne informacje związane z sytuacją w jego firmie przy jakichkolwiek zmianach podatkowych.

360 Księgowość: Biuro rachunkowe Zysk korzysta z oprogramowanie 360 Księgowość, jak to rozwiązanie online ułatwiło Państwu pracę? Co ceni Pani najbardziej w naszym systemie?

Pani Renata: System jest przejrzysty, bardzo szybko można się go nauczyć. Jest intuicyjny. Zaletą jego jest możliwość generowania sprawozdań finansowych co oszczędza bardzo dużo czasu.  Pomoc zdalna jest NAJLEPSZA! Nie zamieniłabym na inny program na pewno.

Jeśli potrzebujecie wsparcia w zakresie księgowości zachęcamy do kontaktu z biurem

Biuro Rachunkowe ZYSK

mgr Renata Barańska

Warszawska 31/50 40-009 Katowice

tel. 733300248


Usprawnij swoją pracę,
dołącz do nas!

do 6 miesięcy od daty utworzenia konta możesz wprowadzić 100 faktur sprzedaży, 100 faktur zakupu oraz 100 Poleceń Księgowania w bezpłatnej wersji programu.

Po osiągnięciu limitu ilości dokumentów lub upływie limitu czasu dla wersji darmowej podejmiesz decyzję o zakupie pierwszej licencji.