Wystawianie faktur dla klienta z UE - nowy film na kanale YT
360 Księgowość

Wystawianie faktur dla klienta z UE

Nasz kanał YouTube wciąż się rozwija

W kolejnym filmie z serii rozmów, Agnieszka i Małgorzata opowiadają w jaki sposób w systemie 360 Księgowość wystawiać faktury dla klientów z UE.

W systemie księgowym 360 Księgowość istnieje możliwość tworzenia deklaracji VAT UE, wprowadzone zostało także połączenie do europejskiej bazy VIES, czyli tam możemy weryfikować kontrahentów, którzy są zarejestrowani do transakcji unijnych.

Wystawianie faktury sprzedaży unijnej

Po skontrolowaniu danych kontrahenta w systemie Vies, wybieramy na dokumencie sprzedaży, sprzedaż usług lub towarów.

Jeśli chodzi o usługę wybieramy artykuł, który w swoim rodzaju uprzednio utworzonym ma rodzaj usługa, a w kolumnie VAT wybieramy stawkę NP, czyli sprzedaż poza terytorium kraju, zapisujemy i mamy fakturę sprzedaży unijną wystawioną.

Jeśli chodzi o towar, wybieramy artykuł, który ma w swoim rodzaju ma rodzaj produkt lub pozycja magazynowa, a w kolumnie VAT wybieramy 0% i zapisujemy dokument.

Zapraszamy do oglądania filmu, na którym pokazujemy jak to zrobić w oprogramowaniu 360 Księgowość, możecie także samodzielnie przetestować te rozwiązania, jeśli nie macie jeszcze konta, możecie je założyć tutaj i testować system do 6 miesięcy bezpłatnie.

 

 


Usprawnij swoją pracę,
dołącz do nas!

do 6 miesięcy od daty utworzenia konta możesz wprowadzić 100 faktur sprzedaży, 100 faktur zakupu oraz 100 Poleceń Księgowania w bezpłatnej wersji programu.

Po osiągnięciu limitu ilości dokumentów lub upływie limitu czasu dla wersji darmowej podejmiesz decyzję o zakupie pierwszej licencji.