Aktualizacja z dnia 27.01.2022 - nowe funkcjonalności w systemie
360 Księgowość

Aktualizacja z dnia 27.01.2022 – nowe funkcjonalności w systemie

W związku ze zmianami w prawie, a także dla jeszcze lepszego usprawnienia pracy wprowadziliśmy kolejne aktualizacje.

  • Nowy schemat JPK na styczeń 2022 – jeśli masz dodaną deklarację za styczeń to ją należy usunąć i dodać ponownie. Należy wykonać tę czynność, aby nowy plik JPK posiadał aktualny schemat ważny od 01.01.2022.
  • Nowa podstawa do naliczenia ZUS zdrowotnego za styczeń 2022. Jeśli masz dodane składki ZUS za styczeń 2022 to należy je usunąć i dodać ponownie. Należy wykonać tę czynność, aby składki naliczały się zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem.
  • Dodano nowe stawki VAT dotyczące zakupu paliwa i częściowego odliczenia VAT. Usługi i materiały eksploatacyjne z obniżoną stawką 8%.

  • Dodano blokadę zapisu kontrahenta, jeśli nie ma wpisanego numeru NIP lub nie ma zaznaczonego checkboxu osoba fizyczna. Dla dostawcy musi być podany NIP lub słowo BRAK.

  • Od 01.01.2022 dodano nowe oznaczenia procedur sprzedaży WSTO_EE zamiast ST i EE oraz nowe oznaczenie IED.

  • Dodano nowe ustawienia PIT związane z ulgą dla klasy średniej dla podatników podatku wg skali (czyli rozliczenie progresywne).

  • Jeśli załącznik jest dopięty do faktury zakupowej to może być on widoczny po prawej stronie, ale jeśli zostanie zmieniony rozmiar załącznika w podglądzie to można go też ustawić, żeby był widoczny tak jak poprzednio – poniżej. Wystarczy chwycić za belkę po lewej stronie załącznika i zwiększyć jego rozmiar


Usprawnij swoją pracę,
dołącz do nas!

do 6 miesięcy od daty utworzenia konta możesz wprowadzić 100 faktur sprzedaży, 100 faktur zakupu oraz 100 Poleceń Księgowania w bezpłatnej wersji programu.

Po osiągnięciu limitu ilości dokumentów lub upływie limitu czasu dla wersji darmowej podejmiesz decyzję o zakupie pierwszej licencji.